Lista aktualności Lista aktualności

Ręczna na Orliku

W dniu 16.06.2021r. na boisku Orlik w Monkiniach odbyła się impreza sportowa przygotowana z myślą o uczniach klas I – III z terenu naszej gminy, pod hasłem ,,Ręczna na Orliku”.

Organizatorami jej byli: Wójt Gminy Nowinka i Lokalny Animator Sportu. Cele tej akcji to propagowanie i popieranie aktywności ruchowej od najmłodszych lat, popularyzacja gry w piłkę ręczną, kreowanie różnorodnych form wypoczynku.

Oprócz zmagań sportowych uczniowie zasadzili przy boisku młode świerki wychodowane z nasion poświęconych przez Papież Farnciszka. Sadzenie było nadzorowane przez nadleśniczego Nadleśnictwa Szczebra – pana Wojciecha Stankiewicza. W sadzeniu drzewek uczestniczyły także: pani wójt Gminy Nowinka – pani Teresa Strękowska i pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowince – pani Maria Matwiejczyk.

Na boisku nie zabrakło również strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bryzglu, którzy demonstrowali możliwości nowego wozu strażackiego i uczyli dzieci udzielania pierwszej pomocy. Nad częścią sportową czuwała pani Joanna Skrzekut, a nagłośnienie w czasie zmagań sportowych uczniów zapewnił pan Dorian Krause. Cieszymy się, że mogliśmy przyjemnie, aktywnie spędzić czas i jednocześnie sadząc drzewka – zrobić coś dobrego dla środowiska. Pogoda dopisała, dziękujemy za przygotowanie i przeprowadzenie tej imprezy. Bawiliśmy się świetnie!