Lista aktualności Lista aktualności

FESTYN KRÓLEWSKIEJ PUSZCZY AUGUSTOWSKIEJ

6 lipca 2024r w Augustowie leśnicy świętowali 100-lecie Lasów Państwowych i 80. Rocznicę powstania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Jubileuszowe obchody rozpoczęła cześć oficjalna, podczas której nadano sztandar Nadleśnictwu Augustów.

Podczas świętowania jubileuszy Lasów Państwowych, dużo uwagi poświęcono promocji Puszczy Augustowskiej, jej unikalnym walorom i różnorodności. Jak powiedział Nadleśniczy Nadleśnictwa Augustów, Adam Sieńko: Puszcza Augustowska jest jedyna i niepowtarzalna. Poza rozmiarami, bo jest największą puszczą w Polsce, jest jedną z wielu puszcz królewskich, a niewielu, które przetrwały do dzisiejszych czasów. Puszcza Augustowska charakteryzuje się różnorodnym urozmaiceniem krajobrazu - to mnogość jezior, rzek, kanał augustowski. Puszcza słynie z sosny augustowskiej, z wiekowych dębów i lip oraz urokliwych rezerwatów.

Program festynu obejmował także konkurs dziania kłód bartnych „Barciowisko”, który odbył się już po raz jedenasty. Drużyna Nadlesnictwa Szczebra była oczywiście obecna. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska promocyjno-edukacyjne przygotowane przez nadleśnictwa Puszczy Augustowskiej, w tym Nadleśnictwo Szczebra. Atrakcje były dedykowane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych odwiedzających Festyn Królewskiej Puszczy Augustowskiej. Ze  sceny rozbrzmiewała muzyka. Najpierw zaprezentował się zespół sygnalistów myśliwskich „Galindowe rogi”, a na zakończenie wystąpiła Sejneńska Kapela Kresowa. Festyn był dobrą okazja do podkreślenia dwóch jubileuszy: 100-lecia lasów Państwowych i 80 rocznicy powołania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Z przygotowanej oferty podczas festynu skorzystało wiele osób, mieszkańców regionu i turystów. Bardzo dziękujemy, że byliście Państwo z nami.